0

Sposób na zdrową pracę za biurkiem

W krajach rozwiniętych już obecnie prawie połowa mających zatrudnienie ludzi spędza godziny pracy w tej samej pozycji, a więc siedząc przy biurku. Kończy się to niestety często nadwagą, problemami z kręgosłupem i ogólnym spadkiem formy, prowadzącym również do obniżenia odporności.

Pracodawcy coraz częściej starają się zachęcić swoich pracowników do zadbania o kondycję i zdrowie, tak więc obok karnetów na siłownię czy innych form zachęcania do aktywności, coraz większą popularność zdobywają oryginalne biurka: z bieżnią.

Różne rodzaje stanowisk pracy wymuszających przyjmowanie odpowiedniej pozycji ciała to już właściwie standard na zachodzie i coraz częstszy widok również w naszych firmach. Jednakże w Stanach Zjednoczonych dbałość o profilaktykę zdrowotną poszła znacznie dalej: firmy proponują zatrudnionym pracę: chodzącą.

Samo biurko wygląda dość standardowo: jest na nim miejsce na laptopa czy monitor, można trzymać na nim dokumenty, telefon oraz inne potrzebne do pracy rzeczy. Różnica jednak polega na tym, że wmontowana jest w nie bieżnia, podobna do tych, jakie znaleźć można w klubach fitness.

Pracownik, zamiast siedzieć cały dzień nadwyrężając przy tym kręgosłup, może dzięki temu wykonywać swoje obowiązki spacerując w wygodnych butach sportowych i poprawiając w ten sposób swoją kondycję. Efektem zamiany normalnego biurka na biurko z bieżnią jest również oczywiście skuteczna walka z nadwagą, będącą często problemem pracowników biurowych.

Wydawać się może, że większość pracowników woli sobie posiedzieć, niż dostać takie biurko, okazuje się jednak, że to właśnie sami zainteresowani często proszą szefa o zamówienie biurek z bieżnią. Z miesiąca na miesiąc przybywa coraz więcej chętnych na to rozwiązanie.

Pracownicy korzystający z biurek mówią, że dzięki nim nie tylko są w lepszej formie, ale poprawiło się znacznie ich zdrowie, oni sami zaś mają więcej energii.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *