0

Sposób na zdrową pracę za biurkiem

W krajach rozwiniętych już obecnie prawie połowa mających zatrudnienie ludzi spędza godziny pracy w tej samej pozycji, a więc siedząc przy biurku. Kończy się to niestety często nadwagą, problemami z kręgosłupem i ogólnym spadkiem formy, prowadzącym również do obniżenia odporności.

Pracodawcy coraz częściej starają się zachęcić swoich pracowników do zadbania o kondycję i zdrowie, tak więc obok karnetów na siłownię czy innych form zachęcania do aktywności, coraz większą popularność zdobywają oryginalne biurka: z bieżnią.

Różne rodzaje stanowisk pracy wymuszających przyjmowanie odpowiedniej pozycji ciała to już właściwie standard na zachodzie i coraz częstszy widok również w naszych firmach. Jednakże w Stanach Zjednoczonych dbałość o profilaktykę zdrowotną poszła znacznie dalej: firmy proponują zatrudnionym pracę: chodzącą.

Samo biurko wygląda dość standardowo: jest na nim miejsce na laptopa czy monitor, można trzymać na nim dokumenty, telefon oraz inne potrzebne do pracy rzeczy. Różnica jednak polega na tym, że wmontowana jest w nie bieżnia, podobna do tych, jakie znaleźć można w klubach fitness.

Pracownik, zamiast siedzieć cały dzień nadwyrężając przy tym kręgosłup, może dzięki temu wykonywać swoje obowiązki spacerując w wygodnych butach sportowych i poprawiając w ten sposób swoją kondycję. Efektem zamiany normalnego biurka na biurko z bieżnią jest również oczywiście skuteczna walka z nadwagą, będącą często problemem pracowników biurowych.

Wydawać się może, że większość pracowników woli sobie posiedzieć, niż dostać takie biurko, okazuje się jednak, że to właśnie sami zainteresowani często proszą szefa o zamówienie biurek z bieżnią. Z miesiąca na miesiąc przybywa coraz więcej chętnych na to rozwiązanie.

Pracownicy korzystający z biurek mówią, że dzięki nim nie tylko są w lepszej formie, ale poprawiło się znacznie ich zdrowie, oni sami zaś mają więcej energii.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *