0

Implanty piersi z własnego tłuszczu

Chirurgia estetyczna, wbrew powszechnej opinii, nie zajmuje się jedynie poprawianiem wyglądu celebrytów. Często to właśnie tego typu zabiegi są jedyną szansą na odzyskanie pewności siebie, a także powrotu do normalności dla kobiet po amputacjach piersi z powodów onkologicznych.

Obecne implanty dają całkiem niezłe efekty estetyczne, ale daleko im do doskonałości, pierś nadal nie zachowuje się i nie wygląda naturalnie. Rozwiązaniem jednak już w najbliższej przyszłości będą rekonstrukcje z przeszczepieniem tłuszczu.

Takie zabiegi są już wykonywane, a pacjentki zazwyczaj wyrażają znacznie większe zadowolenie z efektów, niż panie posiadające tradycyjny implant. Najczęściej wstrzyknięć z tłuszczu własnego pacjentki wykonuje się z użyciem materiału pobranego z jej własnych ud lub brzucha, bądź na zasadzie autoprzeszczepu komórek w inną okolicę ciała.

Wstrzyknięcia takie używane są również do poprawy kształtu piersi po wszczepieniu tradycyjnych implantów. Kiedy nie można idealnie odtworzyć takiego samego kształtu, jaką ma druga, zdrowa pierś, wówczas implant jest ostrzykiwany tłuszczem w określonych miejscach tak, aby wygładzić sylwetkę piersi i dopasować jej kształt do drugiej.

Artykuł opublikowany w czerwcowym numerze Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej pokazuje nową technikę powiększania, bądź odbudowy piersi właśnie za pomocą tłuszczu, już bez użycia implantów. Zgodnie z metodą, prezentowaną przez dr Del Vecchio, pacjentka zostaje do zabiegu odpowiednio przygotowana. Przez kilka tygodni przed operacją nosi ona specjalny stanik, który na zasadzie podciśnienia rozciąga skórę oraz rozszerza piersi. Dzięki temu piersi zachowują naturalny kształt po implantacji pobranych później i przeniesionych do nich komórek tłuszczowych pacjentki.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *