0

Syndrom kuwady jest dość częstym zjawiskiem

Okazuje się, że tzw syndrom kuwady, polegający na tym, że niektórzy mężowie odczuwają te same dolegliwości, co ich ciężarne żony, jest dość częstym zjawiskiem. Przejawia się to chociażby w przybieraniu na wadze przyszłej mamy i przyszłego taty. Jak donosi BBC, przeciętny Brytyjczyk tyje podczas ciąży partnerki ok 6,35 kg. Wśród badanych panów co piąty zjadał większe porcje niż zwykle, a 41% z nich częściej raczyło się przekąskami. Najpopularniejszymi męskimi zachciankami były czekolada, pizza, chipsy i piwo.

Firma marketingowa Onepoll zrobiła ankiety wśród aż 5 tys mężczyzn. Jedna czwarta (25%) stwierdziła, że objadanie się to ich metoda uspokajania przybierającej na wadze partnerki. Nic dziwnego, że 1/4 respondentów z konieczności udała się do sklepu po nowe ubrania. Niektórym (19%) w dostrzeżeniu wagowej metamorfozy pomogli znajomi i przyjaciele, którzy zaczynali sobie żartować z rosnącego brzucha przyszłego taty.

Okazało się też, że 42% par spędzało więcej czasu w pubach i restauracjach. W zamyśle miał to być sposób na intensywne przebywanie razem przed zbliżającymi się wielkimi krokami narodzinami dziecka. Niestety, jak się okazało, do pociążowej diety kobiety dołączała się tylko 1/3 panów.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *